Majówka w Żyrardowie

(fot. arch. UM Żyrardów )

Koncert Orkiestry Nadarzyn, rodzinny piknik historyczny, zdjęcie z flagą przygotowaną przez harcerzy – to tylko niektóre z propozycji dla tych, którzy długi majowy weekend spędzą w Żyrardowie.

W środę, 1 maja ratusz zaprasza do wspólnego świętowania 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13 na Placu Jana Pawła II wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości. Następnie odbędzie się Koncert Europejski w wykonaniu Orkiestry Nadarzyn, jednej z najlepszych Orkiestr OSP w Polsce i na świecie. Zespół ma na swoim koncie występy z takimi gwiazdami, jak Dawid Podsiadło, Justyna Steczkowska, Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki. Od wielu lat współpracuje z Jurkiem Owsiakiem podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Żyrardowie, z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, usłyszymy m.in. europejskie standardy muzyczne oraz przeboje państw członkowskich. Podczas wydarzenia uczestnicy stworzą żywą flagę Unii Europejskiej.

W czwartek, 2️ maja obchodzimy Dzień Flagi RP. Urzędnicy zachęcają: Nie zapomnijmy wywiesić flagi w oknach swoich domów, na balkonach. Połączmy się w wielką biało-czerwoną rodzinę, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Biura ,,Niepodległa”: Wywieś swoją biało – czerwoną! Przed świętami majowymi – 30 kwietnia, flagi rozdawane będą w urzędzie miasta. Będzie je będzie można nabyć od godz. 9 do wyczerpania zapasów. Ponadto, w Dzień Flagi RP zapraszamy na Plac Jana Pawła II, o godz. 11, do wspólnego zdjęcia z 30 metrową flagą wykonaną przez Harcerzy Hufca ZHP Żyrardów oraz na warsztaty plastyczne ,,Stwórz własną flagę”, które odbędą się w Centrum Kultury w Żyrardowie (godz. 11-13).

W piątek, 3 maja mieszkańcy mogą wziąć udział w wydarzeniach z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się o godz. 11.30 uroczystym apelem na Placu Jana Pawła II, z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej, wystawionej przez 37. Sochaczewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej, w oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski.

Po uroczystości, o godz. 12, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie, o godz. 13, ratusz zaprasza ponownie na Plac Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik Historyczny, który potrwa do godz. 17.

Zachęcamy do udziału również w innych wydarzeniach majówkowych️: 4 maja, o godz. 16, w Parku Seniora zagra Ania Gliszczyńska z zespołem. Kino Len przygotowało specjalne projekcje filmowe: 1 maja, godz. 15.30 ,,Figurant”, 5 maja, godz. 15.30 ,,Powstaniec 1863 r.” (bilety w cenie 17,50 zł).

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wygraj VOUCHER na FESTIWAL SZTUKI ILUZJI!

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR