Garmin Iron Triathlon w Żyrardowie – będą utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę (12.05) około 800 zawodników weźmie udział w zawodach Garmin Iron Triathlon w Żyrardowie. Przez kilka godzin zamkniętych dla ruchu będzie kilka ulic w mieście i droga wojewódzka 719 między Żyrardowem a Puszczą Mariańską.

W ramach zawodów z cyklu GIT zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM w ramach startu indywidualnego lub sztafecie składającej się z trzech osób.

Podczas inauguracji sezonu 2024 w Żyrardowie pływanie odbędzie się w Zalewie Żyrardowskim, jednym z największych rekreacyjnych zbiorników wodnych w regionie. Start odbędzie w formule rolling start, która gwarantuje komfort, w szczególności osobom, które debiutują w zawodach triathlonowych. Zmieniona w poprzednim sezonie trasa kolarska według organizatorów sprzyja biciu rekordów, ponieważ charakteryzuje się świetniej jakości asfaltem oraz brakiem trudnych podjazdów i zakrętów.

Na zakończenie rywalizacji zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę biegową przebiegającą uliczkami w okolicach Zalewu.

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Junior. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i1000 m (12-15 lat).

Wszelkie informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie internetowej www.irontriathlon.pl. 

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU

W niedzielę (12.05) w związku z organizacją zawodów wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu oraz zostanie wprowadzony tymczasowy plan organizacji ruchu.

W godzinach 8-14 zamknięte dla ruchu drogowego będą ulice, którymi poprowadzona będzie trasa kolarska, tj. ulice Żyrardowa - Ziołowa, Opolska, Dolnośląska, Bema, Reymonta oraz droga wojewódzka 719 na odcinku Żyrardów–Bednary-Waleriany- Puszcza Mariańska. Dla podróżujących na trasie Żyrardów-Skierniewice zostanie przygotowany objazd przez Mszczonów.

W godzinach 9-15.30 zamknięte dla ruchu będą ulice, którymi poprowadzony będzie etap biegowy, tj. Świerkowa (Korytów), ciąg pieszo-rowerowy biegnący wokół zalewu, ul. Słowiańska, Wojska Polskiego, Skierniewicka.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy