Zabawa na świeżym powietrzu

Zabawa na świeżym powietrzu odgrywa istotną rolę dla zdrowego rozwoju dzieci, szczególnie w obecnych czasach, kiedy ekrany telefonów, tabletów czy komputerów stały się dominującym źródłem rozrywki dla młodszych pokoleń. Dlatego też ważne jest, aby rodzice i opiekunowie zachęcali dzieci do aktywności fizycznej na łonie natury, która wpływa korzystnie na rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny.

Zajęcia grupowe pokazują dzieciom, jak istotne jest współdziałanie, dzielenie się i negocjowanie. Młodzi ludzie uczą się także, jak radzić sobie z konfliktami i rozwijają zdolności przywódcze podczas uczestnictwa w grach zespołowych, a samodzielne podejmowanie decyzji o formach zabawy rozwija ich kreatywność i zdolności adaptacyjne, co jest niezwykle cenne na drodze do dorosłości.

Aktywność na zewnątrz znacząco wpływa na poprawę kondycji fizycznej dzieci, co jest kluczowe w zapobieganiu otyłości. Zajęcia takie jak bieganie, skakanie czy jazda na rowerze angażują różne grupy mięśniowe, przekładając się na lepszą koordynację ruchową oraz zwiększenie siły mięśniowej. Ponadto czas spędzony na słońcu wspomaga syntezę witaminy D, która jest niezbędna do utrzymania zdrowych kości.

A więc jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu? Najlepszym sposobem jest zaoferowanie im atrakcyjnych gier i zabaw, które dostarczą im mnóstwo radości i sprawią, że z entuzjazmem będą korzystać z uroków natury.

Oto kilka kreatywnych gier:

1. Zbieraj żabki — To zręcznościowa gra, której celem jest przejście przez chwiejne, balansujące „liście". Podczas tej próby gracz musi dodatkowo zebrać żabki. Zabawa ta doskonale rozwija koordynację ruchową oraz umiejętności balansowania.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/Gra-drewniana-sensoryczna-zbieraj-zabki-gra-zrecznosciowa-bs-toys-Buiten-Speel/5392

Gra drewniana sensoryczna zbieraj żabki - gra zręcznościowa bs toys Buiten Speel

Gra drewniana sensoryczna zbieraj żabki - gra zręcznościowa bs toys Buiten Speel

2. Krokiet/krykiet Tęcza — Kolorowa wersja klasycznej gry w krokiet, gdzie gracze używają młotków, by przetoczyć kolorowe kule przez bramki w kształcie zwierzątek i tęczy. Zabawa świetnie rozwija zdolności celowania i strategicznego planowania.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/Gra-zrecznosciowa-krokiet-krykiet-tecza-BS-Toys-Buiten-Speel/5130

Gra drewniana sensoryczna zbieraj żabki - gra zręcznościowa bs toys Buiten Speel

Gra drewniana sensoryczna zbieraj żabki - gra zręcznościowa bs toys Buiten Speel

3. Kaczki — Gra polega na trafianiu woreczkiem do celu, jakim są drewniane kaczki przymocowane do podstawy sznurkiem. Każda kaczka jest odpowiednio ponumerowana, umożliwiając grę na punkty i zdrową rywalizację. Zabawa doskonale rozwija zdolności manualne oraz precyzję.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/BS-Toys%2C-drewniana-gra-zrecznosciowa-Kaczki-buiten-speel-/7358

BS Toys, drewniana gra zręcznościowa Kaczki buiten speel

BS Toys, drewniana gra zręcznościowa Kaczki buiten speel

4. Narty równoważnia — Dwuosobowa gra, gdzie uczestnicy stoją specjalnych, wspólnych „nartach” i muszą koordynować swoje ruchy, aby poruszać się naprzód. Jest to doskonała zabawa na rozwijanie współpracy i zrozumienia wzajemnych ruchów. Gra rozwija koordynację ruchową oraz umiejętności współpracy.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/Gra-narty-rownowaznia-bs-toys-buiten-speel-drewniana-dwuosobowa/3105

Gra narty równoważnia bs toys buiten speel - drewniana dwuosobowa

Gra narty równoważnia bs toys buiten speel - drewniana dwuosobowa

5. Tarcza rzutki XXL — Wielka tarcza na ziemi, w którą rzuca się rzutki i zdobywa punkty. Gra rozwija umiejętność celowania i jest doskonała do rywalizacji w przyjaznej atmosferze. https://maliciekawscy.pl/pl/p/Gra-zrecznosciowa-tarcza-rzutki-XXL-bs-toys-Buiten-Speel/7339

Gra zręcznościowa tarcza rzutki XXL bs toys Buiten Speel

Gra zręcznościowa tarcza rzutki XXL bs toys Buiten Speel

6. Ośmiornica wodna tryskająca wodą — Zabawka wodna w kształcie ośmiornicy dostarcza mnóstwo radości w upalne dni. Podłączona do węża ogrodowego, ośmiornica tryska wodą z wszystkich swoich macek, które pod wpływem ciśnienia wody obracają się i rozpryskują wodę we wszystkich kierunkach. Jest to idealna atrakcja dla dzieci, które uwielbiają zabawy z wodą, gwarantując aktywność i orzeźwienie.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/Osmiornica-wodna-tryskajaca-woda-bs-toys-buiten-speel/3073

Ośmiornica wodna tryskająca wodą bs toys buiten speel

Ośmiornica wodna tryskająca wodą bs toys buiten speel

7. Tarcza kolorowa XL Rzutki gigant — Duża, kolorowa tarcza, do której rzuca się, do której rzuca się miękkie dyski, stanowiąca bezpieczną i barwną alternatywę dla tradycyjnych gier w rzutki. Gra polega na zdobyciu jak największej liczby punktów przez trafienie w odpowiednio punktowane sektory tarczy.

Gra rozwija celność oraz zdolności strategiczne, ucząc graczy planowania najlepszego sposobu zdobycia jak największej liczby punktów.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/Tarcza-kolorowa-XL-bs-toys-rzutki-gigant-buiten-speel/3076

Tarcza kolorowa XL bs toys rzutki gigant buiten speel

Tarcza kolorowa XL bs toys rzutki gigant buiten speel

8. Paletki — tarcze z włochatą piłką — Gra polegająca na rzucaniu i łapaniu miękkiej, włochatej piłki za pomocą paletki-tarczy. Wspaniała do rozwijania zdolności motorycznych i zabawy w ruchu.

https://maliciekawscy.pl/pl/p/BS-Toys%2C-paletki-tarcze-z-wlochata-pilka/7634

BS Toys, paletki - tarcze z włochatą piłką

BS Toys, paletki - tarcze z włochatą piłką

Wybierając jedną z wymienionych gier, możecie być pewni, że dzieci będą świetnie się bawić, czerpiąc jednocześnie korzyści z aktywności na świeżym powietrzu.


 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy