Międzyszkolna Olimpiada

W dniu 25 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Mszczonowie miała miejsce wyjątkowa inicjatywa, która skupiła uwagę uczniów, nauczycieli oraz lokalnej społeczności.

Organizowana przez Szkolną Kasę Oszczędności oraz Bank PKO BP, Międzyszkolna Olimpiada Przedsiębiorczości "Liczymy Pieniądze" stanowiła nie tylko formę konkursu, ale także okazję do promowania edukacji finansowej wśród najmłodszych.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze szkół podstawowych klas trzecich i czwartych z terenu gminy Mszczonów. Atmosfera już od samego rana była napełniona ekscytacją i oczekiwaniem na wyzwania, które czekały na młodych adeptów przedsiębiorczości. Przed godziną 9.00 przy drzwiach sali gimnastycznej czekała maskotka "Żyrafa Lokatka", która serdecznie witała uczniów i zachęcała ich do zajmowania miejsc.

Oficjalne otwarcie olimpiady poprowadziły Pani Dyrektor szkoły, Ewa Zabłocka, oraz Pani Dyrektor Banku PKO BP w Mszczonowie, Kinga Sobczak. Ich słowa życzeń powodzenia stanowiły dodatkową motywację dla uczestników, którzy już nie mogli się doczekać rozpoczęcia konkursu.

Sam konkurs trwał 60 minut i składał się z zadań wymagających nie tylko matematycznego myślenia, ale także umiejętności logicznego planowania i zarządzania zasobami. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwały organizatorki konkursu, Opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności, Barbara Oracz i Małgorzata Malowaniec, które dbały o to, by wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z regulaminem.

Po zakończeniu konkursu nadszedł czas na sprawdzenie testów przez komisję, która składała się z opiekunów SKO, nauczyciela matematyki oraz Pani Dyrektor Banku PKO BP w Mszczonowie. W wyniku oceny wyłoniono laureatów z klas trzecich: Mateusza Nowisa, Miłosza Zielińskiego oraz Dawida Poświatę, a także z klas czwartych: Kajetana Ciećwierskiego, Antoniego Supkowskiego oraz Lidiię Cieplak. Warto podkreślić, że wszyscy ci uczniowie wykonali zadania poprawnie, osiągając 100% skuteczność.

Olimpiada "Liczymy Pieniądze" nie tylko pozwoliła uczniom rozwijać umiejętności z zakresu finansów, ale także integrować się oraz zdobywać nowe doświadczenia. To także doskonały przykład współpracy między lokalną społecznością szkolną a przedstawicielami sektora finansowego, której celem jest wszechstronny rozwój młodych ludzi.

Wydarzenie zakończyło się podziękowaniami dla wszystkich uczestników, nauczycieli i organizatorów. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystym apelu podsumowującym rok szkolny z SKO. Międzyszkolna Olimpiada Przedsiębiorczości "Liczymy Pieniądze" stanowiła niezapomniane wydarzenie, które przyczyniło się do promocji edukacji finansowej i przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży.

Barbara Oracz, Małgorzata Malowaniec

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy