Mszczonowskie cheerleaderki na europejskim parkiecie

(fot. scislowska.photomovie )

Już za miesiąc cheerleaderki z seniorskiej grupy Fresh, jako kadra narodowa, staną na parkiecie Mistrzostw Europy w Oslo. Wyprawa 22-osobowej grupy do Norwegii to jednak wyzwanie, także finansowe. Trwa zbiórka funduszy na wyjazd. – Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna, bo przybliża do tak ważnego dla nas występu – mówi Gabriela Owczarek z SKF Fresh.

Zespół Fresh Senior to najstarsza drużyna turniejowa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh w Mszczonowie. W jej skład wchodzi 21 zawodniczek, które już wielokrotnie udowodniły swoją klasę. Dziewczęta są wielokrotnymi medalistkami Mistrzostw Polski, turniejów z cyklu Ligii Europejskiej oraz brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy w Atenach w 2022 roku i reprezentantkami Polski podczas Mistrzostw Świata w Orlando w 2023 roku.

W tym roku, dzięki osiągnięciom w turniejach cyklu Pucharów Polski i Mistrzostwach Polski, zawodniczki SKF otrzymały powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy - ICU European Cheerleading Championships 2024, rozgrywanych w Oslo.

– To ogromne wyróżnienie i zaszczyt reprezentować nasz kraj na tak prestiżowym wydarzeniu – przyznają zawodniczki. – Wylot na tegoroczne Mistrzostwa Europy jest dla nas szczególny, bo pierwszy raz staniemy na parkiecie jako kadra narodowa całą drużyną.

Drużyna Fresh Senior otrzymała powołanie do kadry na mistrzostwa w Oslo w dwóch kategoriach. Na europejskim parkiecie zaprezentuje się też duet hip-hop – Amelia Draniak i Anna Ziółkowska. Tancerki ciężko pracują, by móc jak najlepiej zaprezentować się na arenie europejskiej. Podobnie, jak przed każdymi ważniejszymi zawodami zwiększyły ilość i intensywność treningów pod okiem trenerki Aleksandry Krześniak-Markowicz.

– Normalnie trenujemy dwa razy w tygodniu po około 1,5-2 godziny na każdy trening. Przed występami liczba spotkań zwiększa się i wtedy organizujemy najczęściej trzydniowe zgrupowania (piątek, sobota, niedziela – przyp. red.) – wylicza Gabriela Owczarek. – Skoordynowanie terminów nie jest proste, bo zespół seniorski tworzą dorosłe dziewczyny, które studiują lub pracują. Poza tym, mamy zawodniczki, które na treningi muszą dojechać z Legionowa, czy Garwolina.

Wyjazd na mistrzostwa wiąże się z dużymi wydatkami. Szacowany koszt wyjazdu do Norwegii 21 zawodniczek i trenerki to około 100 tys. złotych. Drużyna spędzi w Norwegii sześć dni między 26 czerwca a 1 lipca.

– Od momentu otrzymania powołania prężnie działamy, by zdobyć potrzebne fundusze – mówi Gabriela Owczarek z SKF Fresh. – Utworzyłyśmy zbiórkę na portalu (pomagam.pl/47bygf) i grupę z licytacjami na facebook’u. Szukamy też sponsorów. Każda cegiełka, wpłacona złotówka jest dla nas bardzo cenna. Zachęcamy do udziału w licytacjach oraz do przekazywania przedmiotów na nasze aukcje.

Każda licytacja to nie tylko szansa na zdobycie unikatowych przedmiotów, ale również na pomoc w spełnieniu marzeń zawodniczek. Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję znalazła się m.in. koszulka z autografami piłkarzy Legii Warszawa.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy