Będą utrudnienia na placu Piłsudskiego

(fot. Mariusz Jaworski)

Mszczonowscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na początku czerwca rozpocznie się przebudowa placu Piłsudskiego i ulicy Nowy Rynek. Prace, podzielone na etapy potrwają do połowy przyszłego roku.

O kontrakt na realizację wartej prawie 4 mln złotych inwestycji rywalizowało sześć firm. Według szacunków urzędników inwestycja w zieleń i zmianę układu drogowego w centrum Mszczonowa miała kosztować około 3,7 mln złotych. Samorząd w ubiegłym roku uzyskał dofinansowanie inwestycji z programu Polski Ład dla terenów popegeerowskich w kwocie 2 mln złotych. Oferty firm zainteresowanych realizacją przebudowy placu przed ratuszem mieściły się w przedziale między 3,3 a ponad 4,7 mln złotych (brutto). Przetarg wygrał MKL-BUD z Warszawy, który wartość wszystkich zaplanowanych robót wyliczył na 3,3 mln złotych (brutto).

Realizacja inwestycji rozpocznie się na początku czerwca. – Spowoduje ona utrudnienia w ruchu drogowym i okresowe zmniejszenie ilości miejsc parkingowych na tym obszarze. Prosimy o stosowanie się do oznakowania czasowego i zachowanie ostrożności – informują urzędnicy mszczonowskiego ratusza. – Przebudowa będzie przebiegała etapami, a jej planowane zakończenie przypada na pierwszą połowę 2025 roku.

Planowana przebudowa placu Piłsudskiego ma nadać głównemu terenowi w mieście właściwy charakter funkcjonalny i reprezentacyjny. Obecnie plac to głównie komunikacja drogowa i parking.

W ramach przebudowy planowane są działania, które pozwolą na zachowanie elementów historycznych, jak chociażby rekonstrukcja studni ze szklaną pokrywą i podświetleniem.

Po rewitalizacji na placu będzie więcej zieleni – drzew, krzewów, roślin cebulowych, trawników (wraz z nawodnieniem terenów zielonych). Oświetlenie będzie spełniało dodatkową funkcję – eksponowania zieleni i elementów małej architektury. Będzie też fontanna.

Projektanci nie zrezygnowali z parkingów, które są konieczne w pobliżu urzędu miasta. Fragment terenu zostanie zagospodarowany na miejsca parkingowe, także dla niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. W ramach przebudowy zostanie zmieniony układ drogowy na drogę jednokierunkową, przy której zlokalizowane będą miejsca postojowe, punktowa zieleń oraz przystanek autobusowy.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy