Na torze do przyszłości: Dlaczego kariera w elektroenergetyce- to najlepszy wybór

Budimex – największa firma budowlana w Polsce inwestuje rozwój elektroenergetyki kolejowej i przesyłowej. Kupuje ‎nowy sprzęt –pociągi sieciowe , maszyny do budowy linii przesyłowych i szuka ludzi w regionie łódzkim – mówi Piotr Deredas ‎‎– Dyrektor Rejonu Dywizji Budownictwa Kolejowego i Energetycznego Budimeksu. Budimex kusi ‎nowych pracowników dobrymi zarobkami, wysokimi premiami i bogatym pakietem benefitów. ‎

Rozmowa z Piotrem Deredasem, Dyrektorem Rejonu Dywizji Budownictwa Kolejowego i Energetycznego Budimeksu

Witaj Piotrze. Budimex od lat uchodzi za lidera w branży budowlanej w Polsce, a ostatnio dużo słyszymy o Waszych inwestycjach w elektroenergetykę kolejową i zawodową. Możesz nam więcej opowiedzieć na ten temat?

Budimex intensywnie rozwija swoje działania w obszarze elektroenergetyki kolejowej a także coraz śmielsze kroki stawia na inwestycjach OSD i PSE- również w regionie łódzkim.

Nasza firma nie tylko inwestuje w nowoczesny sprzęt taki jak specjalistyczne pojazdy dwusystemowe umożliwiające poruszanie się po drogach publicznych oraz torach kolejowych, ale również pociągi sieciowe, lokomotywy, drezyny kolejowe czy zestawy do wyciągania linii przesyłowych.

W związku z intensyfikacją przedmiotowych inwestycji nieustanie i aktywnie poszukuje talentów, które chcą dołączyć do naszego zespołu m. in. kierowników budów, kierowników robót, inżynierów budowy, elektromonterów sieci trakcyjnych, elektroenergetyków z kompetencjami w zakresie budowy stacji elektroenergetycznych oraz linii przesyłowych.

Jakie są główne przyczyny takiego zainteresowania energetyką kolejową i zawodową?

Region Łódzki od dawna stanowi kluczowy punkt dla rozwoju elektroenergetyki w Polsce. Bliskość dużych węzłów kolejowych oraz centralne położenie w kraju sprawiają, że jesteśmy w stanie efektywnie realizować zarówno inwestycje kolejowe, tramwajowe jak i te związane z elektroenergetyką przesyłową. Niestety wieloletnie zaniedbania państwa w obszarze modernizacji i budowy linii przesyłowych, stacji elektroenergetycznych i kolei spowodowały, że dzisiaj mamy ogromne zapotrzebowanie na tego typu prace. Ogłaszane inwestycje są w wielu przypadkach realizowane w formule projektuj i buduj, co jeszcze bardziej mityguje wykonawców do poszukiwania i zatrudniania wykwalifikowanej kadry.

Zaczynamy realizację kontraktów kolejowych i tramwajowych o wartości ponad 3 mld złotych”

Czy możesz przybliżyć niektóre z największych projektów realizowanych przez Budimex?

Nasza firma ma na swoim koncie wiele znaczących kontraktów. Realizujemy kompleksowe projekty, takie jak modernizacja Stacji Warszawa Zachodnia czy rozbudowa Portu Gdynia. Ponadto, nasze umiejętności i doświadczenie pozwalają nam na pracę nad trudnymi i wymagającymi projektami na terenie całej Polski i nie tylko. Zaczynamy realizację dużych kontraktów kolejowych w Pszczynie, na nowej linii LK104 między Rabką a Nowym Sączem a także budowę pięciu podstacji trakcyjnych wraz z zasilaniem w postaci 35 km linii 110 kV na linii nr 38 Ełk- Korsze. Rozpoczynamy również inwestycję na majątku Polskich Sieci Energetycznych w związku z wygranym przetargiem na rozbudowę i modernizację stacji Piła Krzewina wraz przełączeniem toru linii 400kV Piła Krzewina- Plewiska pracującego na napięciu 220kV. Łączna wartość tych kontraktów to ponad 3 mld złotych.

 

Wspomniałeś również o możliwości pracy za granicą. Jakie są opcje dla pracowników zainteresowanych taką formą zatrudnienia?

Dzięki przynależności do Grupy Ferrovial, oferujemy naszym pracownikom unikalną szansę pracy za granicą, w tym w Niemczech, Czechach, a nawet w Stanach Zjednoczonych czy Australii. To świetna okazja do zdobycia międzynarodowego doświadczenia. Rozpoczynamy także budowę linii kolejowej Rail Baltica na Łotwie.

Jak wygląda oferta pracy w Budimeksie dla specjalistów od elektroenergetyki kolejowej i zawodowej?

Aktualnie poszukujemy kilkudziesięciu osób w zakresie budowy i modernizacji elektroenergetyki w tym m. in. kolejowych i tramwajowych sieci ‎trakcyjnych, linii kablowych i napowietrznych nN, SN i WN a także podstacji trakcyjnych, GPZ oraz ‎stacji elektroenergetycznych NN.‎ Oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne wynagrodzenia, wysokie premie, a także możliwości rozwoju poprzez szerokie szkolenia i programy rozwojowe. Można także aplikować nie mając wszystkich uprawnień. Pomożemy je zdobyć. Zapewniamy szkolenia i możliwość zdobycia niezbędnych praktyk. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony kariera.budimex.pl, gdzie można znaleźć więcej informacji.

 

Każdego roku inwestujemy w sprzęt kilkadziesiąt mln złotych”

 

Budimex jest znany z nowoczesnego taboru. Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?

Każdego roku inwestujemy w sprzęt kilkadziesiąt mln złotych. Nasz tabor to nowoczesne i wydajne maszyny, takie jak pojazdy specjalistyczne dwusystemowe do budowy i modernizacji sieci trakcyjnej, pociągi sieciowe, maszyny do budowy linii przesyłowych, które znacząco przyczyniają się do jakości i tempa realizowanych prac. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że posiadamy jeden z najliczniejszych i najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce.

Jaki jest to tabor?

‎Budimex dysponuje już ponad 80 jednostkami taboru. Jest to ‎skala pozwalająca nam na samodzielną obsługę kontraktów realizowanych w Polsce ‎i za granica. ‎Staramy się realizować wszystkie prace z wykorzystaniem ‎własnego sprzętu. Budimex posiada sprzęt takich marek jak np. Plasser & Theurer, Nevag, Copma, Tema, Volvo itp. Są to uznane marki, które gwarantują bezpieczną i szybką realizację inwestycji.

To brzmi jak świetna okazja dla osób zainteresowanych karierą w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Dziękuję za rozmowę!

Dziękuję i zapraszam wszystkich, którzy chcą być częścią naszego zespołu, do aplikowania. Razem możemy tworzyć przyszłość.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy