Edukacja z Wojskiem

21 maja klasa 3B ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie miała wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym w ramach programu "Edukacja z Wojskiem".

Wychowawczyni Barbara Oracz wraz ze swoimi uczniami spędziła trzy godziny na intensywnym szkoleniu prowadzonym przez żołnierzy z 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Książenicach. Głównym celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania i łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Już od pierwszych chwil zajęć uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali swoich prelegentów.

Żołnierze, przy użyciu prezentacji multimedialnej, w przystępny sposób przedstawili podstawowe pojęcia dotyczące pierwszej pomocy oraz sygnalizacji alarmowej. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska wiele elementów wyposażenia wojskowego oraz dowiedzieć się o ich zastosowaniach. Było to nie tylko interesujące, ale i pouczające doświadczenie. Po części teoretycznej uczniowie przeszli do praktyki. Razem z żołnierzami przeszli drogami ewakuacyjnymi w szkole, ucząc się, jak bezpiecznie ewakuować się w przypadku zagrożenia, takiego jak pożar. To praktyczne ćwiczenie pokazało im, jak ważne jest zachowanie spokoju i porządku podczas ewakuacji, aby wszyscy bezpiecznie opuścili budynek. Kolejnym punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczeń miał możliwość przećwiczenia układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz całego procesu udzielania pomocy osobie nieprzytomnej i nieoddychającej, korzystając z fantoma. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które może kiedyś uratować życie.

Dzieci, jak i wychowawczyni, z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, co było dla nich dodatkowym wyróżnieniem i pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

Spotkanie z żołnierzami nie tylko wzbogaciło wiedzę uczniów, ale także pokazało im, jak ważna jest odpowiedzialność i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. To była lekcja, która na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Barbara Oracz

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy