Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Wraca temat uruchomienia w Żyrardowie powiatowego biura paszportowego. O powstanie jednostki apeluje powiatowy radny Jacek Czubak. Obecnie mieszkańcy po dokument muszą jeździć do Skierniewic lub Pruszkowa.

W związku z niepowodzeniem działań związanych z utworzeniem Powiatowego Biura Paszportowego w Żyrardowie w minionej kadencji, apeluję o ponowne uruchomienie tejże procedury i skierowanie nowego wniosku w tej sprawie do obecnego Wojewody Mazowieckiego – pisze we wniosku do starosty Jacek Czubak.

Uruchomienie jednostki było jednym z punktów programu wyborczego, z którym do wyborów samorządowych szli kandydaci na radnych komitetu Lucjana Chrzanowskiego.

– Wznowienie niniejszej procedury motywuję przede wszystkim społeczną potrzebą stworzenia tego typu jednostki na terenie powiatu żyrardowskiego i jednocześnie uniezależnienia się naszych mieszkańców od odległych o kilkadziesiąt kilometrów Biur Paszportowych działających najbliżej w Pruszkowie i Skierniewicach – wylicza radny.

Biuro mogłoby powstać w świeżo odrestaurowanym budynku Kantoru przy ulicy Limanowskiego 44, gdzie wkrótce przeniesie się urząd miasta.

– Prezydent Żyrardowa zadeklarował możliwość wygospodarowania w obiekcie przestrzeni na funkcjonowanie Powiatowego Biura Paszportowego – zapewnia Jacek Czubak. – Jego powstanie nie będzie jednak możliwe bez interwencji starostwa, które jako podmiot zarządzający i organizacyjny ma możliwość uruchomienia procedury drogą formalną.

Choć formalnej odpowiedzi na wniosek radnego nie znajdziemy jeszcze na stronie starostwa, do tematu, podczas ostatniej sesji odniósł się Andrzej Wilk.

Rozmawialiśmy o tym, na spotkaniu z prezydentem Żyrardowa – mówi starosta żyrardowski. – Planujemy wspólny wyjazd do wojewody, bo to temat, który już kiedyś realizowaliśmy, 15 lat temu. Przepisy przez ten czas uległy zmianie, ale myślę, że jest dobra wola z dwóch stron, brakuje trzeciej i konkretnej umowy na pracowników i sprzęt. Myślę, że ścieżki są przetarte i pozostaje kwestia porozumienia z wojewodą. Temat jest w toku.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

W OSP Bobrowce działa dziecięca drużyna...

Bezpłatna mammografia w Mszczonowie

Odkurzacze pionowe Philips – który model...

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Będą szukać chętnych na mieszkania w...

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Pozostał miesiąc na zebranie 15 mln złotych

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA