Jechał o 65 km/h za szybko, stracił prawo jazdy

(fot. KPP Żyrardów)

Policjanci z żyrardowskiej drogówki na terenie gminy Puszcza Mariańska zatrzymali do kontroli kierującego oplem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Okazało się, że 22-latek był już wcześniej zatrzymany za przekroczenie prędkości, a dodatkowo… był poszukiwany przez prokuraturę.

Na terenie gminy Puszcza Mariańska policjanci z wydziału ruchu drogowego żyrardowskiej komendy zwrócili uwagę na opla, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy.

– Pomiar prędkości wykazał 115km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h w związku z czym policjanci zatrzymali pojazd do kontroli – informuje st. sierż. Patrycja Sochacka z KPP w Żyrardowie.

22-letni kierowca był już wcześniej karany za przekroczenie dozwolonej prędkości, dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na mężczyznę mandat w ramach ,,recydywy”, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3 tys. złotych mandatu, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

W związku z tym, że przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

– Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu, w związku z czym policjanci pobrali od 22-latka stosowne oświadczenie – dodaje st. sierż. Patrycja Sochacka.


 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

W OSP Bobrowce działa dziecięca drużyna...

Bezpłatna mammografia w Mszczonowie

Odkurzacze pionowe Philips – który model...

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Będą szukać chętnych na mieszkania w...

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Pozostał miesiąc na zebranie 15 mln złotych

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA