Wielki bal w Klasyku

29 stycznia 2024Przeczytaj Artykuł

W sobotę 27 stycznia symbolicznie tanecznym krokiem weszli w dorosłości. Tej nocy nikt nie pamiętał o czekających egzaminach – próbnej i tej właściwej maturze, później testach dających przepustkę na wymarzone studia. Bawili się!
Wyjątkowa studniówka odbyła się w jubileuszowym dla szkoły roku – ćwierć wieku na mapie edukacyjnej Skierniewic.

Specjalnie na tę okazję młodzież przygotowała program artystyczny, będący żywym dowodem na ogrom wyobraźni twórców i tyleż dystansu do siebie nauczycieli Klasyka.

Zła odpowiedź na lekcji? „Idź, wyspowiadaj się z tej bzdury i nie powtarzaj więcej!” – żartowali w scenach kabaretowych.

Ksiądz dr Piotr Karpiński, dyrektor Klasyka zwrócił uwagę na szczególną, „odwróconą” logikę wydarzenia, jakim jest bal maturalny.

– Wszystkie wydarzenia świętujemy, gdy coś się dokonało. Studniówka jest świętowaniem tego, co dopiero się wydarzy. To oznacza, że ma wpisaną w siebie potężną nadzieję. Wyglądanie w przyszłość bowiem  to jest nadzieja. Życzę, byście  byli ludźmi nadziei, byście nie mówili – wszystko stracone, nie uda się. Nigdy w życiu nic nie jest stracone, zawsze można zrobić coś dobrego.

Ks. Karpiński przekazał młodzieży szczególne słowa – "Postawcie w życiu na miłość, a ona  was poprowadzi przez życie". Podkreślił: – Tylko człowiek, który kocha, potrafi twórczo przeżyć swoje życie.