z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2019 | 14:50
Przy przychodni zdrowia Guzowie widać prace ziemne.

Przy przychodni zdrowia Guzowie widać prace ziemne. (Fot. Włodzimierz Szczepański)

W Guzowie mieszkańcy marzą o przychodni zdrowia na wysokim poziomie. Od lat coś ciągle staje na przeszkodzie. Teraz wydaje się, że wreszcie coś ruszyło. Jest jednak pewien problem.

Przy przychodni zdrowia Guzowie widać prace ziemne. Wokół budynku trwa układnie odwodnienia. Ośrodek od ponad roku wygląda w niekończącym się remoncie. Mieszkańcy wsi chcieliby widzieć specjalistów, może dodatkowego lekarza rodzinnego.

– Dentystę i koniecznie rehabilitacje – wylicza Wanda Krawczyk, sołtys Guzowa i dodaje: – Obecnie wielu mieszkańców po pomoc specjalisty musi daleko jeździć. Jedni wybierają Żyrardów, inni Grodzisk. Druga, dobra przychodnia w gminie byłaby z korzyścią dla mieszkańców. Tej w Guzowie korzystają inne wsie, a z pewnością byłoby większe zainteresowanie.

Byłoby, gdyby nie „wieczny” remont i brak oferty. Odwodnienie powinno być wykonana wcześniej.

– To kukułcze jajko poprzedniej władzy – twierdzi radny Andrzej Ciesielski.

Trzeba jednak dodać, że to poprzedni wójt pozyskał firmę, która zainteresowana była prowadzeniem placówki specjalistycznej. Żyrardowska Neuromedyka zainwestowała w gabinety stomatologiczne, do których zakupiła sprzęt za 300 tys. zł. W pomieszczeniach na dole planowała rehabilitacje, tylko gmina miała wykonać odwodnienie.

– Tymczasem nie zdobyliśmy kontraktu. Nie rozumiem, dlaczego w gminie nie mogłyby działać dwie przychodnie? Mieszkańcy Guzowa mają spory kawałek do Wiskitek – Emilia Kotewska-Avramceva, dyrektorka przychodni wyjaśniała nam we wcześniejszej rozmowie.

Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał umowy na usługi medyczne. A jak teraz będzie? No i gmina wykonuje swoje zobowiązanie. Przed świętami zadzwoniliśmy ponownie do szefowej Neuromedyki. Jak twierdzi dopiero za kilka miesięcy będzie rozpatrywał nowe wnioski. Emilia Kotewska-Avramceva proponuje inne rozwiązanie.

– Przynajmniej do rehabilitacji gmina może dopłacać. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Mszczonowie. Po powrocie do kraju będę rozmawiała z władzami gminy – dodaj Emilia Kotewska-Avramceva
wsz

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3641 sekundy