z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2019 | 13:30

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

– Docierają do nas sygnały, że nagród nie otrzymują nauczycieli, które wykazują się w pracy, a trafiają w ręce mniej zasłużonych – radny Krzysztof Jarosz stwierdził na sesji jaktorowskiej rady. Tonowała go radna Iwona Barańska.

Radny domagał się wyjaśnienia regulaminu przyznawania nagród w jaktorowskich szkołach. Na poniedziałkowej sesji wybuchła dyskusja wokół nagród dla nauczycieli. Radni zwiększyli dyrektorom jaktorowskich szkół możliwość wyróżniania pedagogów. Nauczyciele otrzymają znaczną nagrodę roczną.

– Mieli być na sesji dyrektorzy szkół, aby wyjaśnić tryb przyznawania nagród – tłumaczył Jarosz.

Maciej Śliwerski, wójt gminy wyjaśnił, że to szkoły rady pedagogiczne określają kryteria.

– Regulaminy dostępne są w szkołach. Mógł się pan z nimi zapoznać – radna, ale i nauczyciel Iwona Barańska ostro polemizowała z radnym.

Dodała, że zwiększenie nagród dla nauczycieli i dodatków motywacyjnych jest ważne w momencie utraty, w trakcie niedawnego strajku, znacznej części dochodów. Uchwała została przyjęta.

Nauczyciele walczyli o godne płace


W marcu cały kraj objął strajk nauczycielski. Mimo nacisków pedagodzy długo walczyli o swoje. Protestowali także nauczyciele z jaktorowskiego i międzyborowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Wspierali ich rodzice uczniów. W końcu Związek Nauczycielstwa Polskiego w trosce o uczniów podjął decyzję o zakończeniu akcji. Szeroko pisaliśmy o strajku. Nauczyciele „Czerwoniaka" poruszająco napisali do swoich uczni. Czytaj list: TUTAJ

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2306 sekundy