z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2020 | 11:50 komentarzy 4

Pracujący na Targowisku Miejskim w Żyrardowie otrzymali z urzędu miasta informację o planowanej inwestycji. Po spotkaniu z władzami miasta odbędzie się losowanie miejsc zastępczych. Remont ruszy w ciągu miesiąca od popisania umowy z wykonawcą. Magistrat planował podpisać ją 5 sierpnia, czyli dziś.

AKTUALIZACJA: godz.14. 20 - prezydent Lucjan Chrzanowski podpisał umowę z firmą EUREKA Budownictwo, na wykonanie pierwszego etapu inwestycji wartej łącznie 1 571 000 zł.

– Chcą w środku sezonu remontować rynek, a nas gdzieś podziać. My wszyscy nie wiemy gdzie, a towar trzeba sprzedać – napisała do nas jedna z pracujących na targowisku.

Kupcy otrzymali informację o planowanej inwestycji. Zaniepokojeni są szczególnie jednym punktem – po spotkaniu z władzami miasta odbędzie się losowanie miejsc zastępczych.To, że targowisko wymaga modernizacji, nikt nie kwestionuje. Już w poprzednich latach magistrat przymierzał się do tej inwestycji. Zakładany wcześniej zakres inwestycji okazał się nierealny. Urząd zrezygnował z dofinansowania na ten cel.

Czytaj więcej o tym: - Miasto rezygnuje z prawie milion złotych

Teraz znów przymierza się do inwestycji. Dziś…

– Podpisanie umowy z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą zaplanowane zostało na 5 sierpnia br. Z kolei przekazania wykonawcy terenu budowy nastąpi w terminie do 30 dni od dnia zawarcia umowy – poinformował nas na początku tygodnia Łukasz Kasperczyk, dyrektor wydziału promocji Urzędu Miasta w Żyrardowie.

Samorząd będzie realizował projekt pn. „Przebudowa Targowiska „Mój Rynek” w Żyrardowie”. Zapowiada, że jest to pierwszy etap inwestycji zakładający kompleksową przebudowę targowiska. Łącznie ze środkami z dofinansowania, Żyrardów przeznaczy na ten cel blisko 1,78 mln złotych. Projekt otrzymał blisko 10 proc. z całej puli dofinansowania.

Zapytaliśmy, jaka będzie organizacja pracy targowiska na czas jego modernizacji? O co chodzi z losowaniem miejsc? Odpowiedź jest enigmatyczna.

– Istotnie, na 10 sierpnia zaplanowane zostało spotkanie z kupcami pracującymi na żyrardowskim targowisku, poświęcone m.in. funkcjonowaniu obiektu w okresie modernizacji. Kwestie, o które Pan pyta, zostaną omówione i ustalone właśnie podczas tego spotkania – informuje Łukasz Kasperczyk.


 

Co ma się zmienić?


Zakres prac obejmie budowę nowego zadaszenia nad głównym pasem komunikacyjnym w części rolniczej. Na żelbetowych stopach mam być posadowiona konstrukcja stalowa zadaszenia w formie jednonawowej wiaty otwartej o dachu dwuspadowym. Wiata będzie sięgała blisko 5 m wysokości. Pokrycie dachowe zostanie wykonane z płyty poliwęglanu litego. Wody opadowe zostaną odprowadzone bezpośrednio do kanalizacji deszczowej, ponieważ prace budowlane obejmują również podłączenie do niej wpustów deszczowych znajdujących się na żyrardowskim targowisku. W projekcie przewidziano rozbiórkę starej kostki brukowej, wymianę podbudowy i powtórne ułożenie w oparciu o istniejące rzędne wysokościowe. Zostanie wykonane nowe oświetlenie nocne.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 55

 • 24
  BARDZO PRZYDATNY
 • 9
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY
 • 6
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Janek 3 miesiąc temu

  I bardzo dobrze! Nareszcie będzie lepiej, bo nawet jak będzie padał deszcz będzie można spokojnie zrobić zakupy na "Rynku", a nie w markecie. Tego chyba nie dostrzegają handlowcy. Zobaczmy jak teraz jest w Grodzisku, to tam teraz większość ludzi z pobliskich miejscowości robi zakupy. Narzekać jest komu ale myśleć nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojciech 2 miesiąc temu

  Wiadomo to każdego handlującego miejsce pracy , ale z drugiej strony wiedzieli o tych zamierzeniach już ponad 2 lata temu! Jeszcze przed tym jak nagrywano na rynku film Juliusz. Swoja drogą to jedno z trzech najbardziej szpetnych miejsc w Żyrardowie. Dwa kolejne to cala kamienica na ul. Okrzei(pomiędzy ulicami Narutowicza i szulmana) po byłej piekarni pana Włodarskiego obecnie chyba posiadlość jego zięcia pana Krakowiaka. Kolejna miejsce to dwie ruiny naprzeciw Resursy ponoć zabezpieczone przez głównego konserwatora zabytków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misiek 1 miesiąc temu

  Bardzo przydatna inwestycja tylko wymagaoga ogarniecia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 0 miesiąc temu

  Super wkoncu coś drgnelo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3059 sekundy