Wizyta u fryzjera? Czas start

(fot.FB)

Pisaliśmy o problemach przedsiębiorców prowadzących działalność przy ulicy Sienkiewicza w Mszczonowie, którzy domagali się karania kierowców, którzy całe dnie blokuje miejsca parkingowe przed lokalami użytkowymi. Ratusz posłuchał. Przed majówką drogowcy umieścili stosowne tabliczki na słupkach. Tym razem protestują fryzjerki i kosmetyczki. Nie jest tajemnicą, że zabieg upiększający może trwać 3 godziny i dłużej.

Zdjęcie zrobione ukradkiem telefonem komórkowym i zamieszczonym w wirtualnej przestrzeni zrobiło prawdziwą furorę. Sygnalista informował: „Na Sienkiewicza Panowie wieszą pod znakami parkowania takie tabliczki. Czy ja dobrze rozumiem, że idziemy w jakieś parkometry, czy może nasze misiaczki z policji będą jeździły i pstrykały foty samochodom co godzinę?”

Obywatel treść znaków pojął, jak należy, ale jak tłumaczą urzędnicy praktyka egzekwowania nie uderzy rykoszetem w tych, na czyj wniosek tabliczki powstały.

– Te znaki mają pozwolić karać osoby, które zostawiają auta na cały dzień. Mieszkańcy oczekiwali od nas takiego właśnie rozwiązania – przekonuje burmistrz Józef Grzegorz Kurek. – Nikt nie będzie czepiał się pań, które poszły do fryzjera. Co byśmy nie zrobili, jakbyśmy nie zrobili, pewno zadowoleni nie będą wszyscy. W perspektywie, chcąc uporządkować kwestie parkowania na Warszawskiej i Sienkiewicza być może będzie trzeba wziąć pod uwagę inną formę regulacji. Na razie, nie ustawimy parkometrów. Teraz chcemy wyeliminować te osoby, które z premedytacją zostawiają auta na cały dzień. Mamy podstawę ukarania delikwentów – wyjaśnia burmistrz.

Pytany o szczegóły, podkreśla, że egzekwowaniem zajmować się będzie policja, ale on osobiście nie wyobraża sobie, by mundurowi odliczali czas zmotoryzowanym pozostawiającym tu auta. Wyobraźnia samorządowca podpowiada raczej, że pomocnymi w dyscyplinowaniu delikwentów będą obywatele. Wyposażeni choćby w aparaty fotograficzne w aparatach są w stanie udokumentować łamanie prawa przez szczególnie zatwardziałych.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Mszczonów

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Piknik sąsiedzki w Puszczy Mariańskiej

Chleba, pracy i godnych warunków życia!

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w...

Artyści i samorządowcy. Wiemy, kto otrzyma klucze...

Czy Biedronka zryła chodnik? Burmistrz Mszczonowa...

Zarząd powiatu odpuścił drogi

Mszczonów: Wyjazd na ekspresówkę przy Dromeksie...

Betonoza miastu nie grozi. Plac Piłsudskiego...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA