Niech ktoś wreszcie zdyscyplinuje kierowców!

(fot. Pixabay)

Jeśli kogoś stać na prowadzenie biznesu, to musi być go stać na poniesienie wszystkich kosztów związanych z działalnością – mówi przewodniczący rady miejskiej Łukasz Koperski. Samorządowiec protestuje przeciwko temu, ze dziś Tarczyńska zamienia się w parking. Przewoźnicy z dużą swobodą traktują temat sprzątania po sobie śmieci przed odjazdem.

Wraca temat bałaganu na ulicy Tarczyńskiej.

– Nie można tamtędy przejść ani jeździć na rowerach. Kierowcy tam się goszczą, czyszczą pojazdy, pozostawiają po sobie bałagan. Trzeba zrobić tam porządek – apelował podczas ostatniej sesji przewodniczący. Łukasz Koperski podnosił – sami musimy poradzić sobie z tym problemem, bo na właściciela droga – czyli powiat, nie mamy co liczyć, skoro ten nie dość, ze nie utrzymuje tu porządku to nie naprawia też zniszczonej infrastruktury.

Koperski na forum rady przekonywał burmistrza, by ten podjął skuteczne działania, celem likwidacji dzikiego parkingu, jaki urządzili sobie tu kierowcy tirów. Józef Grzegorz Kurek, choć przyznał samorządowcowi rację to zastrzegł: – Robimy wszystko, by to przeciąć, ale problem nie jest łatwy. Część kierowców – zwłaszcza ze ściany wschodniej, którzy pracują na rzecz firm funkcjonujących na terenie Mszczonowa lub innych podmiotów, z którymi te kooperują, dowożą towar, ale nie przestrzegają zasad. Chodzi o czekanie na rozładunek w wyznaczonych do tego miejscach – parkingach przy Stacji w Słabomierzu czy Zbiroży.

– Oczywiście, ci na Tarczyńskiej dostają mandaty, są usuwani, ale przecież nie będziemy tam całą dobę monitorować. Policja nie jest w stanie pilnować porządku i bezpieczeństwa wyłącznie na Tarczyńskiej.
Zlikwidować ten parking to również zła polityka
– przekonuje Kurek. – Nie możemy bezwzględnie zabronić parkowaniu tu aut, bo to tak, jak podjąć decyzję, że kierowcy mają chować swoje samochody na podwórka. Wszyscy, bez wyjątku. To absurd.


Urząd podjął rozmowy z firmami z dzielnicy przemysłowej, do których kierowcy „z Tarczyńskiej” wożą towar. Oprócz ustaleń roboczych, co do poprawy organizacji pracy firm, zapowiada modernizację komunikacji w dzielnicy przemysłowej.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Konferencja Frusto w Sadzie

Walczą o głosy mieszkańców i pieniądze z...

Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Wakacje z biblioteką

Po paszport do Pruszkowa lub Skierniewic

Sprawdzą, jak mieszkańcy pozbywają się...

Młodzi, zdolni, kreatywni

Półkolonie z WOPR

Liczą na tańszy prąd dla gminy