Zaproszenie na malinowe szycie

(Fot. Fundacja 3Maliny)

Uszyły tysiące poduch rehabilitacyjnych, setki toreb na butelki redona w całej Polsce. Teraz przyjadą do Bartnik, by zachęcać mieszkanki miejscowości do wsparcia pacjentów chorych onkologicznie. Wolontariuszki Fundacji 3Maliny wraz z członkami Stowarzyszenia Z Trzech Stron zapraszają 21 stycznia do OSP w Bartnikach na wyjątkowe spotkanie. Początek godz. 9.00.

Rozmowy, pomoc i wspólne działanie na rzecz pacjentów chorujących na raka piersi – tak zapowiada się przedpołudnie 21 stycznia w OSP w Bartnikach (ul. Miodowa 214). Czas upłynie mieszkańcom na szyciu poduch rehabilitacyjnych i torebek na butelki redona, a zachęcać do tego będą wolontariuszki Fundacji 3Maliny z Gdańska.

 

Od kilku lat działamy w województwie pomorskim i wspieramy tutejsze oddziały onkologiczne, zdecydowałyśmy jednak, by wyjść poza granice województwa i zacząć działać także w innych miastach – mówi Katarzyna Brożek, prezes Fundacji 3Maliny.

 

Pomysł, by szyć poduchy i torebki na butelki redona dla pacjentów po mastektomii narodził się trzy lata temu.

 

Poducha w kształcie serca, wypełniona kulką silikonową, którą wkładają pod pachę pacjentki po mastektomii łagodzi doskwierający ból, a butelka redona ściąga płyny z operowanego miejsca. Czasami pacjentka wychodzi z oddziału z jedną taką butelką, a czasami z kilkoma. Można więc wyobrazić sobie dyskomfort funkcjonowania na co dzień takiej osoby, a kolorowa torebka, w której umieszczona jest butelka, nie budzi już dużego zaciekawienia innych – zwraca uwagę

Katarzyna Brożek.

 

Wykonane na spotkaniach przedmioty trafiają na oddziały onkologiczne w całej Polsce.

Poza tym na spotkania z akcją szycia wolontariuszki przywożą fantomy piersi i zachęcają panie do samobadania, a także do regularnych kontroli USG i mammografii.

Udział w wielkim szyciu może wziąć każdy – zarówno szyjący i nie potrafiący szyć.

 

Każdy będzie miał tu co robić. Jedna grupa będzie szyła poduchy, inna wypychała je oraz szyła torebki na butelki redona – mówi Katarzyna Brożek. – Każdy, kto ma ochotę podarować komuś 3 godziny, spędzić je w miłym towarzystwie, zapraszamy na spotkanie – zachęca prezes Fundacji 3Maliny.

 

Maszyny do szycia, nici, materiały, tasiemki zapewniają wolontariuszki fundacji. Jeśli jednak ktoś zechce, może zabrać swój sprzęt. Chodzi bowiem o to, by uszyć jak najwięcej poduch i toreb.

 

Zależy mi też, by ludzie, którzy przyjdą, załapali bakcyla i pociągnęli akcję po naszej wizycie i by przynajmniej raz w miesiącu spotykali się na wspólnym szyciu – mówi Katarzyna Brożek. – My, na Pomorzu szyjemy poduchy regularnie, mamy tu 5 onkologii, gdzie na bieżąco je dostarczamy.

 

Jak podkreśla, poducha czy torebka, poza swoją funkcjonalnością, jest też ogromnym wsparciem psychicznym, wręcz bezcennym darem dla osób walczących o zdrowie i życie.

 

Ci ludzie, którzy je otrzymują bardzo się cieszą, dostaję mnóstwo maili, telefonów z podziękowaniami od pacjentów – mówi Katarzyna Brożek. – Są wzruszeni, że ktoś obcy zrobił coś dla nich bezinteresownie – dodaje.

 

Na styczniowym spotkaniu w Bartnikach zapadnie też decyzja, gdzie trafią uszyte przez uczestników akcji poduszki i butelki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Strażacy zbierają pieniądze na sprzęt

Mszczonowski finał WOŚP

Wielki powrót bohatera do Mszczonowa

Wspierają onkologiczne pacjentki skierniewickiego...

Marzy, by nieść pomoc… zawodowo

Samorząd przed wyzwaniami

Zapraszamy na mini wystawę

Wykład Macieja Kucharskiego w Galerii

„Witaj maluszku”