– Chciałbym być dobrym księdzem, proboszczem, pasterzem, by ludzie przybliżali się do Boga, nie odchodzili z Kościoła – podkreśla ks. Sławomir Tulin.

– Chciałbym być dobrym księdzem, proboszczem, pasterzem, by ludzie przybliżali się do Boga, nie odchodzili z Kościoła – podkreśla ks. Sławomir Tulin. (fot. Joanna Młynarczyk)

Proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Mszczonowie ks. kanonik Sławomir Tulin świętuje w tym roku 25-lecie posługi kapłańskiej oraz 10-lecie powierzenia mu godności kapelana strażaków powiatu żyrardowskiego. Do jubileuszowej listy należy dopisać także 15. rocznicę powołania parafii, której jest proboszczem.

– Jak każdy chłopiec chciałem i ja w dzieciństwie zostać strażakiem, dlatego, kiedy w Mszczonowie był wakat kapelana strażaków, bez zastanowienia objąłem tę funkcję – przyznaje.

Obcowanie ze strażakami, którzy stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich, uświadomiło duchownemu, jak wielką, potrzebną i ważną rolę pełnią druhowie w społeczeństwie.

– Szacunek dla munduru i dla tej służby, która budzi tak duże zaufanie wśród społeczeństwa i też chęć do poświęcenia swojego życia. Kiedy rozmawiam ze strażakami, widzę oddanie drugiemu człowiekowi w potrzebie, to jest niesamowite – podkreśla.

Przyznaje, że stara się służyć druhom najlepiej jak potrafi – podczas ślubów, pogrzebów, jubileuszy strażackich.

Ks. Sławomir Tulin pochodzi z parafii Żdżary pod Rawą Mazowiecką.

Przyznaje, że w seminarium nie brakło trudnych momentów, zawahania nad wybraną drogą.

– Wątpliwości w sercu młodego człowieka było wtedy wiele, ale adoracja najświętszego sakramentu, kiedy powierzałem Bogu wszystkie trudne sprawy, okazała się dla mnie bardzo pomocna. 20 czerwca 1998 roku biskup Alojzy Orszulik udzielił mi święceń kapłańskich – wspomina.

Pierwszą parafią ks. Tulina, z która się związał w pracy kapłańskiej, była parafia św. Jadwigi Królowej w Kutnie. Również w roli wikariusza, posługiwał w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, a dalej w parafii św. Ducha w Łowiczu oraz św. Jakuba w Skierniewicach. To stąd, po roku pracy, ks. biskup zaproponował Sławomirowi Tulinowi przejście do Mszczonowa. Tu, 29 czerwca 2008 roku została utworzona parafia św. Ojca Pio. Właśnie mija 15 lat.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Są jeszcze wolne miejsca dla przedszkolaków

Curry z kurczakiem

Rajd rowerowy z Termami Mszczonów

Zupa serowa

Karkówka w sosie własnym

Makaron z kurczakiem

Trwają zapisy do III Biegu Radości

Tiramisu

Zdał maturę z języka polskiego w 30 minut

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA